Benzer Ürünler
Yuvarlak Şömine Odunu
Yuvarlak Şömine Odunu
Yuvarlak Şömine Odunu
Yuvarlak Şömine Odunu
Yuvarlak Şömine Odunu

Yuvarlak Şömine Odunu

4,00
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺329,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺299,00(KDV Dahil)

Yüksek kalorili, is oranı düşük, uzun süre yanma süreli, özel kesilmiş yuvarlak şömine odunu

YÜKSEK KALORİLİ ÖZEL KESİLMİŞ YUVARLAK ŞÖMİNE ODUNU  – KARGO BEDAVA

Şömine odunu olarak özellikle ‘Meşe Odunu‘nu tavsiye ediyoruz. Çünkü; diğer odunlara kıyasla meşe odununun ısı kalorisi daha fazladır. Ayrıca yağ miktarının düşük olması nedeni ile is yapmaz ve baca temizliğinin sık yapılmasına sebebiyet vermez.

Preslenmiş odunlara kıyasla şömine odunu olarak hazırladığımız “meşe odunu” çok daha uzun süre yanar ve ısı gücünü en baştan en sona kadar sabit tutar.

Şömine odunu kesildikten sonra en az 1 yıl beklemiş olmalı ki içerisinde bulundurduğu nem oranı iyice düşsün. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, cevabını hemen verelim. İçerisindeki nemi atamamış şömine odunları daha az ısı ortaya çıkarırken, is oranı ise tam tersine çok olacaktır. Bu da ulaşılmak istenilen şömine keyfine çok uzak bir sonuç olacaktır.

Şömine odunlarının uzunlukları 33-36 cm, çapları ise 5-10cm arasında değişmektedir.

DİĞER BİR SEÇENEK OLAN İNCE YUVARLAK ŞÖMİNE İSE ODUNLARIN UZUNLUKLARI STANDART  34-35CM'DİR. EBATLARI İSE 2-5CM ARALIĞINDA DEĞİŞMEKTEDİR. LÜTFEN SİPARİŞ VERİRKEN BU HUSUSA DİKKAT EDİNİZ. DAHA ÇOK KALIN ODUNLARI TUTUŞTURMA AMAÇLI KULLANILIR. ANCAK KURULUK AÇISINDAN KALIN ODUNLARDAN FARKSIZDIR.

Eğer farklı boyutlarda şömine odunu ihtiyacı duyuyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. İstediğiniz uzunlukta şömine odunu hazırlayıp düşük miktarlarda ki siparişlerinizi uygun fiyatlarla Türkiye’nin her yerine özel anlaşmalı kargo firmaları ile ücretsiz gönderebiliriz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR