1- Şömine için en ideal odun türü nedir?

Şömineniz için en ideal odun türü 'MEŞE'dir. Meşe odunu kalorisi yani ısı oranı yüksek, is oranı ise azdır. Bu özellikleri ile şömineniz için en uygun seçenek olacaktır.

2- Odunmarket şömine odunları ne tür odun kullanıyor?

Odunmarket sadece meşe odunu tedarik eder. Diğer türler ile kesinlikle karıştırmaz.

3- Odunmarket.com üzerinde 'Yuvarlak Şömine Odunu' ve 'Yarma Şömine Odunu' olarak iki farklı tip gözükmekte. Bunların farkı nedir?

Aslında her ikisi de %100 meşe odunu. Aralarındaki tek fark görsel farktır. Yuvarlak Şömine Odunu'nu görsel amaçlı evinde şömine yanına yada cafe ve restoranlarda belirli alanlara dizerek görsel amaçlı kullanan müşterilerimiz de var. Bu tür bir kullanım için hazırlamış olduğumuz üründür.

4- Yanma açısından 'Yuvarlak Şömine Odunu' ve 'Yarma Şömine Odunu' arasında bir fark var mıdır?

Yuvarlak şömine odununun yanma süresi bir tık daha uzundur. Yarma Şömine Odunu'nun ise tutuşturulması biraz daha kolaydır.

5- Odunlardaki nem oranı nedir? Yaş odun var mı?

Odunlarımızın nem oranı Avrupa standartı olan %10'nin altındadır. En az 1 yıl önceden kesilmiş odunlar, kuru bir alanda muhafaza edilmektedir. Nem ölçümü düzenli olarak teknolojik cihazlarla uzman ekibimiz tarafından her paketleme öncesinde yapılmaktadır. 

6- Siparişlerde kargo ücreti kime ait? 

Tüm siparişlerinizde, tüm Türkiye'ye kargo ücreti bize ait.

7- Siparişler ne kadar zamanda elimize ulaşır?

Siparişleriniz genelikle kargoya verildikten sonra ertesi gün size ulaşır. Mücbir sebeplerle 3 güne yayıldığı zamanlar da olur.

8- Odunmarket üzerindeki odun fiyatları biraz yüksek mi?

Yerel odunculara göre fiyatımız bir miktar yukarıda olabilir. Bunun en önemli nedeni faturasız ürün göndermememiz. 'Orman katili olmayın!' sloganıyla çıktığımız bu macerada sadece bu günü yada cebimizi değil, gelecek nesilleri de düşünüyoruz. Ayrıntılı bilgi için şu sayfaya göz atın! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR